Okolica Ośrodka

1. Okolica Ośrodka Wypoczynkowego Czerwiński to między innymi piękne lasy i jeziora.

To właśnie lasy i jeziora powodują, że okolica naszego ośrodka jest taka piękna i wyjątkowa. Gmina Studzienice to blisko 65% terenów leśnych, a 3,4 % obszaru gminy stanowią jeziora. Codziennością jest u nas świergot ptaków i wiewiórki skaczące po drzewach, które nierzadko można oglądać z tarasu. Natura to nasza najbliższa okolica.

 

las

 

2. Niedaleko ośrodka (10 km) znajduje się miasto Bytów.

Miasto Bytów to przede wszystkim zamek krzyżacki, który można zwiedzić w każdy dzień tygodnia. Ponadto w zamku mieści się muzeum zachodniokaszubskie. W Bytowie można również udać się na nowy, oddany do użytku w 2013 roku basen, to dobra alternatywa na deszczowe dni lata. Ciekawych miejsc w Bytowie nie brakuje i warto podczas pobytu w naszym ośrodku zwiedzić to miasto.

 

zamek bytów

 

3. Stanowimy wspaniała bazę wypoczynkową dla tych, którzy przy okazji wypoczynku chcą zwiedzić Pojezierze Bytowskie.

Jedną z wielu atrakcji jest wieża widokowa na  Górze Lemana . Wieża ma 20 m wysokości, a do jej budowy zużyto 5 ton cementu i 30 m3 drewna. Ciekawostką jest, że co roku latem na Górze Lemana odbywa się zlot czarownic. Podczas sabatu organizowane są m.in. wybory miss czarownic, konkurs zaklęć czy konkurs na najbardziej odlotową miotłę.

 

góra lemana


4. Cmentarz Leśników w Pysznie ( 6 km )

To jedyny  taki cmentarz ewangelicki na pomorzu, który położony jest w bukowym lasku nad jeziorem w miejscowości Pyszno. Owiany jest niesamowitą historią, którą warto poznać. Aby tak się stało trzeba tu przyjechać. Uchylając rąbka tajemnicy powiemy tylko, że na cmentarzu znajduje się grób królewskiego nadleśniczego Otto Heinricha Smaliana, który żył w latach 1827 – 1874 na tych terenach.

5. Okolice ośrodka to również liczne szlaki rowerowe:
* Prądzonka – Studzienice; 7,0 km
* Studzienice – Kłączno – Prądzonka; 10,0 km
* Kłączno – Przewóz; 6,5 km
* Prądzonka – Sominy; 7,5 km
* Ugoszcz – Czarna Dąbrowa; 7,0 km
* Sominy – Skwierawy; 10,0 km.

tło

 

Zapraszamy w nasze piękne strony.

alt="R-Ent"